Gerichte leerlijnen als basis
In 2026 werken we langs drie inhoudelijke lijnen:
- Digital Readiness
Gericht op verantwoord gebruik van AI, cybersecurity en het versterken van digitale autonomie binnen de sector. - Equitable Partnerships
Met aandacht voor gelijkwaardige samenwerking, dekolonisatie en locally-led cooperation. - Future-ready International Cooperation
Over toekomstbestendig werken in een context van krimpende ruimte voor maatschappelijke organisaties en veranderende geopolitieke verhoudingen.
Binnen deze leerlijnen ontwikkelen we activiteiten die aansluiten bij wat er speelt bij leden en partners.
Van en door leden
Een belangrijk uitgangspunt is dat de agenda niet vooraf dichtgetimmerd wordt. Partos faciliteert, maar de inhoud komt van de leden. Zij agenderen thema’s, geven inhoudelijke input en richting aan de leerlijnen. Zo ontstaat een programma dat direct aansluit bij de praktijk.
De rol van Partos
Partos treedt op als verbinder en systeemcoördinator. Dat betekent dat we:
- ruimte creëren voor afstemming
- complexe of gevoelige thema’s bespreekbaar maken
- systemische knelpunten zichtbaar maken
- organisaties met elkaar verbinden, ook over bestaande silo’s heen
Partos is daarbij geen kennisproducent, maar faciliteert het gezamenlijke leerproces.
Dual-track: van praktijk tot besluitvorming
Nieuw in de aanpak is de zogeheten dual-track-benadering. Binnen elke leerlijn werken we met twee sporen:
- Practitioner track – voor programmamedewerkers, met focus op leren, uitwisseling en praktische tools (bijvoorbeeld via werkgroepen en peer learning)
- Leadership track – voor management en directie, gericht op mandaat, middelen en strategische keuzes (via korte, thematische dialogen)
Door beide niveaus te verbinden, versterken we zowel de uitvoeringskracht als de besluitvorming binnen organisaties.
Blijvende aandacht voor integriteit en kwaliteit
Naast de leerlijnen blijft Partos actief op twee belangrijke thema’s: integriteit en kwaliteit. We werken samen met partners aan sectorbrede afstemming, ondersteunen leden bij kwaliteitssystemen en blijven in gesprek met het ministerie over relevante kaders en vereisten.
Meer weten?
In de volledige agenda lees je meer over de opzet, planning en concrete activiteiten per leerlijn. Wil je samenwerken op 1 van de leerlijnen? Neem contact op met Ida Kuijper.
Download de PDF – Agenda Netwerk & Leren 2026