yellow shape
Belangenbehartiging & Beleidsbeïnvloeding

Lobbynetwerkbijeenkomst met Arjen Berkvens

Op 26 januari 2021 vond de eerste Partos lobbynetwerkbijeenkomst van het jaar plaats. De bijeenkomst bestond, zoals gewoonlijk, uit een inspirerende beschouwing van een gastspreker en uit een uitwisseling van de laatste updates binnen ons netwerk.

27 januari 2021

De gastspreker was ditmaal Arjen Berkvens, momenteel directeur bij Foundation Max van der Stoel en op verscheidene manieren betrokken geweest bij het opzetten van verkiezingscampagnes van de PvdA. Arjen zette uiteen hoe het voeren van verkiezingscampagnes eraan toe gaat binnen politieke partijen en hoe organisaties het best invloed kunnen uitoefenen gedurende deze campagnes. Dit omvat het moment dat programmacommissies van politieke partijen zich buigen over het verkiezingsprogramma voor de aankomende verkiezingen tot de laatste momenten voor de verkiezingen. Hij vulde dit aan met enkele interessante voorbeelden uit de praktijk van geslaagde acties van organisaties die invloed hadden op politieke partijen tijdens de verkiezingsperiode.

Verder deelden de deelnemers tijdens het tweede deel van de netwerkbijeenkomst interessante ontwikkelingen binnen het Partosnetwerk. Zo werden er recente ontwikkelingen rondom de wet strafbaarstelling gedeeld en werd er gesproken over de wereldwijde distributie van coronavaccins. Edukans vertelde over trainingen die zij geven aan partnerorganisaties in ontwikkelingslanden op het gebied van lobby & advocacy om het maatschappelijk middenveld in ontwikkelingslanden te versterken. Deze training is ook beschikbaar voor andere organisaties. Hierover zal de komende maanden meer bekend worden.

Vanuit Partos kondigden we de lancering van het verkiezingsportaal aan gedurende de bijeenkomst. Hier is relevante informatie met betrekking tot de aankomende verkiezingen gebundeld in een overzicht. Wij zullen dit overzicht de komende maanden continu updaten, dus hou het zeker in de gaten! Daarnaast werkt Partos ook actief aan het beïnvloeden van de komende verkiezingen via verscheidene politieke actielijnen waar leden zich nog altijd voor kunnen aanmelden.

Tot slot deden we ook een uitvraag richting onze leden om een SDG-enquête in te vullen. Op basis van deze enquete zal Partos samen met Building Change de bijdrage aan de nationale SDG-rapportage vormgeven. Hierbij nogmaals de oproep richting organisaties binnen ons netwerk om deze enquête in te vullen.

Ben je na deze bijeenkomst enthousiast geworden om actief te worden binnen de campagnes van Partos richting de verkiezingen? Stuur dan een mailtje naar koos@partos.nl.